biuro@filipowski.com.pl

ZESPÓŁ

Świadczymy kompleksowe usługi prawne z zakresu wielu dziedzin prawa.
W oparciu o naszą wiedzę i doświadczenie oferujemy wysoką jakość usług. Do spraw podchodzimy w sposób profesjonalny oraz innowacyjny. Zajmujemy się obsługą prawną zarówno przedsiębiorstw jak i Klientów indywidualnych.

Działanie w zespole pomaga nam wymieniać się wiedzą i doświadczeniami tak by obsługa Klienta odbywała się w sposób szybki i skuteczny. Jesteśmy młodym zespołem, który nie boi się wyzwań.

FILIPOWSKI-i-wspolnicy-zespol-TF

Tomasz Filipowski

radca prawny, wspólnik zarządzający

Radca prawny. Od roku 1999 roku członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Student Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz Université Catholique de Louvain (Belgia). W latach 2003 – 2019 założyciel i wspólnik zarządzający spółki Siuda, Filipowski i Partnerzy. Od października 2019 roku wspólnik zarządzający w spółce Filipowski i Wspólnicy. Od początku swej działalności zajmuje się doradztwem i bieżącą obsługą podmiotów gospodarczych polskich i zagranicznych. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie prawa gospodarczego oraz w prowadzeniu sporów sądowych. Specjalista od prawa reklamy i własności intelektualnej. Doradza w sprawach gier losowych, w tym loterii promocyjnych. Uzyskał w tym zakresie świadectwo Ministra Finansów. Zajmuje się także problematyką prawa budowlanego oraz przetargów publicznych. Wielokrotnie występował w sprawach przetargowych przed Krajową Izbą Odwoławczą. Stały ekspert Wielkopolskiego Związku Pracodawców Lewiatan (członka PKPP Lewiatan).

Włada językiem angielskim i francuskim.

Anna Kaszubiak

radca prawny

FILIPOWSKI-i-wspolnicy-zespol-AK-2

Od roku 2007 członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz University of Abertay Dundee w Wielkiej Brytanii. Od początku ścieżki zawodowej zajmuje się doradztwem i bieżącą obsługą podmiotów gospodarczych funkcjonujących na rynku polskim i międzynarodowym. Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej i prawie reklamy. Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze procesów inwestycyjnych i budowlanych, w tym z obszaru zamówień publicznych. Doradzała i reprezentowała przedsiębiorców z sektora kolejowego w postępowaniach przetargowych przed Krajową Izbą Odwoławczą oraz sądami.

Posługuje się biegle językiem angielskim.

FILIPOWSKI-i-wspolnicy-zespol-AR-2

Anna Roszak

radca prawny

Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W kancelarii zajmuje się obsługą prawną przedsiębiorców i klientów indywidualnych. Posiada doświadczenie w obsłudze spółek, w szczególności z branży reklamowej. Reprezentuje interesy klientów w postępowaniach upadłościowych i naprawczych. Doradza w sprawach z zakresu zamówień publicznych.

Posługuje się językiem angielskim i rosyjskim.

Joanna Lenartowicz

radca prawny

FILIPOWSKI-i-wspolnicy-zespol-JB

Ukończyła prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2014 roku jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu. Wieloletnie doświadczenie w obsłudze przedsiębiorców zdobywała pracując w poznańskich kancelariach prawnych. W spółce Filipowski i Wspólnicy sp. k. zajmuje się doradztwem i bieżącą obsługą prawną podmiotów gospodarczych. Specjalizuje się w prawie gospodarczym, prawie cywilnym, prawie zamówień publicznych.

Posługuje się językiem angielskim.

FILIPOWSKI-i-wspolnicy-zespol-WJ

Weronika Przybylska

radca prawny

 

Absolwentka kierunków prawo i administracja na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2016 roku członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu.
Doświadczenia zawodowe zaczęła zdobywać jeszcze podczas studiów, pracując w kilku poznańskich kancelariach o różnym profilu działalności. W Kancelarii Filipowski i Wspólnicy zajmuje się świadczeniem kompleksowej obsługi prawnej na rzecz podmiotów gospodarczych, doradza również klientom indywidualnym. Specjalizacje: prawo gospodarcze, prawo cywilne, prawo spółek handlowych oraz procesy sądowe.

Posługuje się językiem angielskim.

Tomasz Leśny

radca prawny

FILIPOWSKI-i-wspolnicy-zespol-TL

Absolwent kierunku prawo na Wydziale Prawa i Administracja Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studia ukończył z wynikiem bardzo dobrym, otrzymując przez wszystkie lata
studiów stypendium Rektora dla najlepszych studentów. Jeszcze w trakcie studiów
aktywnie poszerzał swoje zainteresowania, zdobywając doświadczenie zawodowe w
kancelariach prawniczych. W Kancelarii Filipowski i Wspólnicy zajmuje się bieżącą obsługą prawną podmiotów gospodarczych, a także doradza i rozwiązuje problemy prawne na rzecz klientów indywidualnych. Interesuje się prawem gospodarczym, prawem rzeczowym i zobowiązań,  a także procedurą cywilną.

Posługuje się językiem angielskim.

Izabela-Hołubowska-FILIPOWSKI-i-wspolnicy-zespol

Izabela Hołubowska

aplikant radcowski 

Absolwentka kierunku prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Stypendystka stypendium Rektora dla najlepszych studentów oraz programu Erasmus na Reykjavik University na Islandii. Od stycznia 2021 roku aplikantka radcowska przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu. Doświadczenie zawodowe zaczęła zdobywać podczas studiów, odbywając praktyki w kancelariach prawniczych w Poznaniu i Warszawie oraz w sądach. W Kancelarii Filipowski i Wspólnicy wspiera radców prawnych w bieżącej obsłudze zarówno podmiotów gospodarczych, jak i klientów indywidualnych.

Posługuje się językiem angielskim.

Anna Jagodzińska

office manager

FILIPOWSKI-i-wspolnicy-zespol-AP

WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI

Maciej Skorupiński

główny księgowy, specjalista od podatków

 

Natalia Buchowska

adwokat

doktor nauk prawnych

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz The Hague Academy of International Law. W latach 2003-2018 adiunkt oraz w latach 2015-2018 Kierowniczka Studiów Podyplomowych Służby Zagranicznej i Międzynarodowej na WPiA UAM. Dwukrotnie odbywała staże zagraniczne w American University Washington College of Law, w Waszyngtonie (USA). Długoletnia wykładowczyni akademicka. Autorka i współautorka kilkudziesięciu publikacji naukowych, krajowych i zagranicznych. Ekspertka prawna oraz uczestniczka krajowych i międzynarodowych projektów badawczych, w tym projektów finansowanych ze środków UE. Krajowa ekspertka prawna (national legal expert) odpowiedzialna za przygotowanie polskiego raportu w projekcie ewaluacji dyrektywy na zlecenie Komisji Europejskiej. Od 2014 roku prawniczka i ekspertka w kancelarii radcy prawnego, zajmująca się świadczeniem kompleksowej obsługi prawnej podmiotów gospodarczych, w tym podmiotów zagranicznych. W praktyce prawniczej wykorzystuje także rozległą wiedzę akademicką, przygotowując opinie prawne z zakresu praw człowieka i prawa UE. Od października 2019 r. współpracuje z kancelarią Filipowscy i Wspólnicy Sp.k.

Posługuje się językiem angielskim.

Wojciech Buchowski

radca prawny

Od 1998 roku członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Student Université Rennes 1 we Francji. Od 2002 roku prowadzi własną kancelarię radcy prawnego. Posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie prawnym, prowadzeniu sporów sadowych oraz kompleksowej obsłudze prawnej polskich i zagranicznych podmiotów gospodarczych, w szczególności z branży deweloperskiej i budowlanej. Współpracował z firmami telekomunikacyjnymi, a także klubami sportowymi. W swej praktyce prawniczej specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa gospodarczego, prawa spółek handlowych, a także sprawach związanych z dochodzeniem zwrotu wywłaszczonych nieruchomości.

Posługuje się językiem francuskim.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

filipowski-i-wspolnicy-2

Filipowski i Wspólnicy
Spółka Komandytowa

ul. Tylne Chwaliszewo 25
61-103 Poznań

tel. + 48 61 866 60 83
mail: biuro@filipowski.com.pl
filipowski.com.pl

Wszelkie Prawa Zastrzeżone 2019 /  Filipowski i Wspólnicy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Polityka prywatności